LCD vedelkristallekraanid pakuvad suurepärast pildikvaliteeti. Samas on need vastuvõtlikud niiskusest ja vedelikest põhjustatud kahjustustele. Kuna vedelkristallide kiht on kahe õhukese klaasikihi vahel, võib see saada kahjustada nii läbi otsese kontakti vedelikega kui ka läbi õhuniiskuse. Samuti on erinevat tüüpi vedelikukahjustuste puhul konkreetsed tunnused, mis LCD ekraanile tekivad. Kuidas neid tuvastada ja mida need tähendavad?

Millised on vedelikukahjustuse tunnused?

Vedelik jätab LCD ekraanile selgesti äratuntavad jäljed olenemata sellest, kas kahjustus tekkis otseses kontaktis vedelikuga või kõrge õhuniiskuse tagajärjel. Kui teler on niiskes keskkonnas või õhus on palju veeauru, võivad tekkida nn veetäpid. Isegi kui ekraani pealispind korralikult ära puhastada, jäävad niiskusest tingitud täpid nähtavale, sest tegelikult asuvad need kahe klaasikihi vahel. Suurem veekogus või pikaajaline paiknemine niiskes ruumis võivad ekraanile tekitada mustad täpid, mis meenutavad tindiplekke. Kahjuks on ka need täpid klaasikihtide vahel.

Kuidas telerit vedelikukahjustuse eest kaitsta?

Üks võimalus telerit vedelikukahjustuste eest kaitsta on ekraanikaitse kasutamine, et vedelikud ja liigne niiskus sellele ligi ei pääseks. Teine võimalus on hoiustada / kasutada telerit niisketest ruumidest väljaspool ja hoida toa õhuniiskus kontrolli all. Kui teler peaks siiski vedelikega kokku puutuma, puhastage see võimalikult kiiresti vältimaks ülalpool välja toodud kahjustusi.

Kuidas vedelikukahjustusega teler korda saada?

Vedelikukahjustusega teleri parandamine on keeruline tegevus ning selle edukus oleneb suuresti kahjustuse ulatusest ja tõsidusest. Kui kahjustus on väga väike või hakkab niiske keskkonna tõttu alles tekkima, võib aidata teleri vooluvõrgust eemaldamine ja kuiva ruumi paigutamine. Sealjuures tuleb teha kindlaks, et teleri servade ümber on piisavalt vaba ruumi õhu liikumiseks ja niiskuse aurustumiseks. Tõsisema vedeliku- või niiskusekahju puhul tooge teler ekraani remondiks või vahetuseks Netiabi Hoolduskeskusesse. Võimalusel parandame Sinu niiskuskahjustusega teleri, kuid kui see osutub ebamõistlikult kulukaks anname sellest teada ja soovitame soetada uue.

Soovid abi arvutite, telerite või muu elektroonika remondiga Tallinnas? Tule kohale Saku 13, kutsu tehnik koju või saada seade kulleriga – meie kogenud tehnikud saavad Sind aidata. Kaugemalt on võimalik seade saata ka pakiautomaadiga!

Top